Marek, Jarosław, Wasyl

Stypendia sportowe Gminy Kościan

Podobnie jak w latach ubiegłych Gmina Kościan postanowiła wyróżnić sportowców, jednak według nowej formuły. W ubiegłym roku Rada Gminy Kościan podjęła Uchwałę w sprawie określenia zasad i trybu przyznawania stypendiów sportowych oraz przyznawania nagród i wyróżnień sportowych za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu. Na podstawie przyjętego regulaminu stypendium lub nagrodę może otrzymać mieszkaniec gminy lub zawodnik klubu z Gminy Kościan, który osiąga znaczące sukcesy sportowe. Wnioski wraz z uzasadnieniem składane są do końca listopada, rozpatrywane przez powołaną Komisję Stypendialną i przedstawiane do zatwierdzenia Wójtowi Gminy.

Decyzją Wójta Gminy Kościan roczne stypendia sportowe na rok 2020 przyznane zostały młodzieżowym mistrzom karate: Aleksandrowi Opasowi i Magdalenie Godlewskiej, których wyniki sportowe dobrze rokują na przyszłość. Sami sportowcy nie byli na Spotkaniu Noworocznym z uwagi na udział w zgrupowaniu kadry, ale w ich imieniu symboliczne czeki odebrali rodzice. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych.

Aleksander Opas trenuje we Wrocławskim Klubie Sportów Azjatyckich „Budokan” sekcja Astromal Leszno, jest członkiem młodzieżowej kadry narodowej, uczestniczył w Mistrzostwach Świata Karate WKF Kadetów w Santiago de Chile (9. miejsce w kumite -52kg), zajął 1. miejsce w Pucharze Polskiej Unii Karate w Krotoszynie i 1. miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Legnicy, zajmuje 1. miejsce w rankingu Polskiej Unii Karate i 17. miejsce w Światowym Rankingu WKF w kategorii kadet -52kg.

Magdalena Godlewska jest członkiem Pleszewskiego Klubu Karate, jest również członkiem młodzieżowej kadry narodowej, otrzymała powołanie na Mistrzostwa Świata Karate WKF Juniorów w Santiago de Chile, uczestniczyła w Mistrzostwach Europy WKF Juniorów w Aalborg (5. miejsce w kumite -59kg), zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski Karate WKF w Poznaniu w kategorii kumite juniorek -59kg.