Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Znają wszystkie stolice świata

Już  po  raz  22 Szkoła Podstawowa w Starym Luboszu  była  organizatorem  miejsko – gminnego  konkursu  geograficznego  pod  hasłem: Znamy  wszystkie  stolice  świata.

Tradycja  wzięcia  udziału  w  tym  konkursie  przechodzi  z  matki  na  syna.  Już  drugie  pokolenie  uczniów  uczestniczy  w  tym  konkursie.  Warto  przypomnieć,  iż   po  raz  pierwszy  odbył  się  on  w  1996r jako  konkurs  szkolny.  Już  następnego  roku  do  konkursu  zostali  zaproszeni  uczniowie  ze  szkół  gminy   i  miasta i  tak  jest  do  dnia  dzisiejszego.

W  tym  roku  w  konkursie  wzięło  udział  19  uczniów  z  7  szkół. Uczestnicy  mieli  za  zadanie  w  ciągu  pół  godziny  odpowiedzieć  na  50 zadań  wpisując  stolicę  lub  państwo.

O  bardzo  wysokim  poziomie  przygotowania  uczniów  do  tegorocznego  konkursu  mogą  świadczyć  uzyskane  wyniki,  ponieważ  dwoje  uczniów  uzyskało  maksymalną  ilość  punktów,  zajmując ex aequo  I  miejsce. O  jeden  punkt  mniej  uzyskało  aż  troje  uczniów.

I  miejsce  zajęli: Emilia  Wierzejewska – SP Racot i Julia  Hordecka – SP 4.

II miejsce – Michał  Smoczyk – SP Racot, Natalia  Zembroń – SP Stare Oborzyska i Lena  Jagaciak  - SP 4.

III miejsce – Loic Bonnefoux – SP 3.

Tomasz  Adamczak, uczeń  klasy  VI  z  naszej  szkoły zajął  miejsce  V.

Każdy  z  uczestników  konkursu  otrzymał  dyplom  oraz  podkładkę  na  biurko  o  tematyce  geograficznej.  Uczniowie,  którzy  zajęli  miejsca  od  I  do  VI  nagrody  książkowe.

Fundatorami  nagród  byli: Wójt  Gminy  Kościan - pan Andrzej Przybyła  oraz  Burmistrz  Miasta  Kościan  - pan  Michał  Jurga.