Marek, Jarosław, Wasyl

Sprzątanie Nowego Dębca

Ponad 60 osób zjawiło się w sobotę 23 kwietnia br. na letnisku w Nowym Dębcu i uczestniczyło w akcji sprzątania tego ośrodka przed sezonem letnim.

Wśród zbierających śmieci i podrzuconych rzeczy byli m.in. Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła, Z-ca Wójta Gminy Kościan – Mirosław Duda, Radny Gminy Kościan – Michał Jaworski, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie – Artur Opas, Kierownik Straży Miejskiej w Kościanie – Maciej Szymczak, sołtysi wsi Gminy Kościan – Mirosław Buchowski, Stanisław Kociucki, Sebastian Biszof i Katarzyna Metzner, członkowie Kościańskiego Klubu Żeglarskiego i Koła Wędkarskiego ze stanicą w Gryżynce, dzieci i młodzież z obwodu szkół w Racocie oraz młodzież z Comenius Schule w Duisburgu, która właśnie przyjechała z partnerską wizytą do Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie i postanowiła przy okazji tej akcji nakręcić krótki film ekologiczny wspólnie z rówieśnikami z Polski.

Sprzątanie ośrodka wypoczynkowego w Nowym Dębcu wpisywało się w tegoroczne obchody Dni Ziemi. Pokłosiem akcji było zebranie ponad 40 dużych worków śmieci. Jest to mniej niż podczas podobnej akcji w ubiegłym roku, ale nadal świadomość ekologiczna mieszkańców, turystów oraz wędkarzy nie jest wysoka. Organizatorzy akcji składają wszystkim sprzątającym serdeczne podziękowania. Pomocy podczas akcji udzielili ponadto Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Marian Kurasiak oraz OSP Spytkówki. (md)