Czujniki stanu powietrza
CZYTELNIA
kod

Sprawozdanie z XXX Jubileuszowych Biegów Przyjaźni w Widziszewie

W XXX Jubileuszowych Biegach Przyjaźni w Widziszewie, które odbyły się w niedzielę 7 sierpnia br., wzięło udział 173 biegaczy. Startowali oni na atestowanym dystansie seniorskich 10 km (mężczyźni i kobiety)  oraz młodzieżowym  na dystansie 600 m, w którym wystartowało ogółem 60 młodych adeptów biegania. Biegaczom towarzyszyła dobra pogoda, dzięki zmianie godziny startu z popołudniowej na przedpołudniową nie dokuczał biegaczom upał i można było bić rekordy życiowe. W biegu głównym na dystansie 10 km wystartowało 173 zawodników. Wygrał w czasie 34 minut i 02 sekund reprezentant Sany Kościan – Krzysztof Szymanowski, wyprzedzając Yuriya Blahodira z Ukrainy i  Dariusza Jankowskiego z Poznania (w ubiegłym roku II). Tuż za podium uplasował się Sebastian Wasielewski(5) i Daniel Bosy (6) z Sany Kościan. Wśród kobiet wygrała Milena Tomaszyk reprezentująca Sanę Kościan uzyskując  czas 42minuty i 25 sekund, pokonując Katarzynę Kołaczkowską-Szcześniak z Poznania i Olgę Kamizirową z Ukrainy. Cieszy bardzo liczna grupa zawodników z powiatu kościańskiego w sumie dystans 10 kilometrów pokonało 77 zawodników z naszego powiatu w tym 21 kobiet i 56 mężczyzn. W biegu na 10 wystartowali m.in. dyrektor Creaton Polska Mariusz Augusik oraz przedstawiciel Polsko_francuskiej spółki Lomania Gilles Greiveldinger. Na XXX Jubileuszowy Bieg Przyjaźni przyjechał jego pierwszy zwycięzca pan Piotr Karasiewicz z Gniezna. Najstarszym uczestnikiem biegu był Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej.

Najlepsza szóstka w klasyfikacjach generalnych biegu głównego kobiet i mężczyzn otrzymała puchary i nagrody finansowe ufundowane przez „Sanę” Kościan, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan.  Najszybszy zawodnik Krzysztof Szymanowski otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Firmę Ceaton Polska. Najlepsi zawodnicy z powiatu kościańskiego uhonorowani zostali statuetkami oraz nagrodami ufundowanymi przez firmę Mizuno, Freeflycenter.

Wszyscy uczestnicy wyjechali z okolicznościowymi dyplomami, medalami i koszulkami. Nagrody te oraz pozostałe koszty zostały pokryte z funduszy Gminy Kościan, Wielkopolskiego Zrzeszenia LZS w Poznaniu, PS LZS w Kościanie oraz firmę Lomania. Zawody zostały zorganizowane przez LKS „Sana” Kościan, Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan i Radę Sołecką w Widziszewie, która przygotowała wyśmienitą grochówkę dla uczestników. Trasę biegów zabezpieczali członkowie Klubu Strzeleckiego z Widziszewa oraz przedstawiciele KPP w Kościanie, OSP w Bonikowie, OSP w Kokorzynie a zabezpieczenie medyczne zapewniła firma M &K MED. K. Mizera. Organizatorzy biegów LKS Sana Kościan oraz Gmina Kościan z okazji Jubileuszowych XXX Biegów Przyjaźni podziękowali pomysłodawcą biegu i wszystkim tym którzy przez 30 lat angażowali się w organizację tej imprezy. (ao)