Agnieszka, Teodor, Czesław

Spotkanie radnych i sołtysów

W dniu 11 czerwca 2015 r. odbyło się spotkanie Wójta Gminy Kościan z radnymi oraz sołtysami. W spotkaniu udział wzięli również Zastępca Wójta Gminy Pan Henryk Bartoszewski, Sekretarz Gminy Pani Małgorzata Krupka, Skarbnik Gminy Pani Regina Włodarczak, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pani Bożena Lewińska oraz przedstawiciele Związku Międzygminnego Centrum Zagospodarowania Odpadów „Selekt” – Pani Dorota Lew-Pilarska oraz Główna Księgowa Pani Justyna Sobczyk.

Na zebraniu były poruszono tematy: zasad i funkcjonowania Funduszu Sołeckiego, kosztów utrzymania świetlic wiejskich, kanalizacji, propozycję zmiany nazw 3 ulic w miejscowościach gminy. Przedstawicielki ZMCZO „Selekt” przedstawiły sprawozdanie działalności Związku za 2014 rok, a w szczególności dane dotyczące naszej gminy. Odpowiedziały również na wiele nurtujących pytań dotyczących wywozu śmieci oraz regulowania płatności.