Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
26
czerwca
środa
Paulina, Jan, Paweł
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Gminne podsumowanie roku w Racocie

Gminne podsumowanie roku w Racocie

W dniu 4 stycznia po raz dwudziesty pierwszy na zaproszenie Wójta Gminy Kościan i Przewodniczącego Rady Gminy do Hali Sportowej w Racocie przybyło ponad 300 osób na coroczne Spotkanie Noworoczne. Wśród gości byli między innymi: Marian Poślednik – senator RP, Wojciech Ziemniak i Adam Szłapka - Posłowie RP, Wiesław Szczepański – Przewodniczący Sejmiku Województwa Wielkopolskiego wraz z radnym Markiem Sową, Starosta, Burmistrzowie i Przewodniczący Rad sąsiednich gmin, radni gminni i powiatowi, laureaci tytułu „Zasłużony dla Gminy Kościan”, przedstawiciele lokalnych instytucji, dyrektorzy i kierownicy jednostek, przedsiębiorcy i prezesi firm współpracujących z Gminą Kościan, przedstawiciele ochotniczych straży pożarnych, klubów sportowych i klubów seniora, sołtysi, rolnicy oraz przyjaciele Gminy. Szczególnym gościem był Bernard Grucza – Wójt Gminy Sulęczyno na Kaszubach, której Gmina Kościan udzieliła pomocy po kataklizmie w roku 2017.

GALERIA

Po oficjalnym powitaniu gości przez Jana Szczepaniaka - Przewodniczącego Rady Gminy, zebrani mieli okazję zapoznać się z kilkunastominutowym filmem prezentującym miniony rok pod względem inwestycji i wydarzeń w Gminie Kościan. Osiągnięcia Gminy oraz ambitne plany na rok 2019 omówił w swoim wystąpieniu współgospodarz spotkania – Wójt Andrzej Przybyła, podkreślając dynamiczny rozwój gminy w myśl hasła „Tu warto mieszkać, pracować i działać”.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia i podziękowania. Wśród wyróżnionych znaleźli się Marek Dworczak i Tomasz Przybyła - właściciele spółki CDRL w Pianowie i marki Coccodrillo oraz Krzysztof Bąk i Maciej Kasprzyk – prezesi firmy SUER z Widziszewa. Podziękowania trafiły do historyka sztuki i społecznego opiekuna zabytków dra Emiliana Prałata z Turwi oraz prezesa Stowarzyszenia „Przyjaciele Gorzelni w Turwi” – Grzegorza Koniecznego. Nagrodzono także trenera i sportowców: Romana Jankowskiego – wybitnego żużlowca, a obecnie trenera młodzieżowców Unii Leszno, Mirosława Hertmanowskiego – reprezentanta Polski w armwrestlingu, Zofię Rutę i Martę Sobkowiak – wschodzące gwiazdy kobiecej piłki nożnej. Uhonorowano również OSP Turew, która w ubiegłym roku z powodzeniem reprezentowała powiat kościański w Wojewódzkich Zawodach Sportowo-Pożarniczych. Podsumowano Turniej Sołectw Gminy Kościan. Rywalizację sportowo-rekreacyjną poszczególnych wsi wygrało w ubiegłym roku sołectwo Darnowo, wyprzedzając Racot i Nowy Lubosz.

Jarosław Dzikowski z Koła Przyjaciół Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu oraz Konrad i Miłosz Kicińscy ze Stowarzyszenia Historycznego im. Kościańskiej Rezerwy Skautowej przybliżyli wszystkim swoją działalność skupiającą się na upamiętnianiu powstańców wielkopolskich i żołnierzy wojska polskiego, którzy na różnych frontach walczyli za ojczyznę i wywalczyli dla nas wolność.

Dla gości gminnego spotkania zaśpiewała Emilia Ziegler ze Śmigla i zagrał Adrian Szczepaniak z Darnowa. Spotkanie Noworoczne w Racocie zakończyła biesiada przygotowana przez Restaurację „Kogucik” państwa Hanny i Lecha Siejek z Czempinia. (md)

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30