października
Piotra, Michała, Ziemowita

Spotkanie integracyjne kościańskich diabetyków

W minioną sobotę w sali wiejskiej w Pianowie zgromadzili się członkowie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Koło nr 2 w Kościanie na dorocznym spotkaniu. Miejscem wydarzenia mogła być sala w Pianowie dzięki uprzejmości wójta gminy Kościan Andrzeja Przybyły. Z zaproszenia skorzystał zastępca wójta Mirosław Duda, a także przewodnicząca Rady Powiatu Kościańskiego Iwona Bereszyńska oraz burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz. W uroczystości brał udział również Rafał Kaczmarek - sołtys Pianowa oraz Władysława Skorupińska - prezes PSD Oddział Rejonowy w Lesznie, któremu podlega kościańskie koło. Przybyłych powitała skarbnik Halina Lewandowska. Następnie głos zabrali goście. Iwona Bereszyńska miała również prezent, a był to najnowszy album o powiecie kościańskim, który przekazała w swoim imieniu, jak i całego Zarządu Powiatu Kościańskiego, na ręce prezes Teresy Radoły. Wydarzenie było przede wszystkim okazją do spotkania się, wspólnych rozmów i zabawy. Uczestnikom towarzyszył poczęstunek oraz muzyka.

PSD Koło Kościan istnieje od 1986 r. i obecnie liczy 40 członków. W większości są to osoby z chorobą cukrzycową, choć jest również kilka osób działających w stowarzyszeniu, nie dotkniętych tym powszechnym w obecnych czasach schorzeniem