Adolf, Leon, Tymon

Przyznano dotację na budowę "Schetynówki" w Racocie

Wojewoda Wielkopolski zatwierdził „Listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania” w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019” na rok 2016.

Dotację otrzyma łącznie 36 wniosków – 15 zadań dotyczących dróg powiatowych oraz 21 obejmujących drogi gminne. Na dofinansowanie zadań obejmujących drogi powiatowe i gminne, przewidziana została taka sama kwota dotacji: po 32.215.126,00 zł.

Gmina Kościan po raz kolejny zakwalifikowała się do dofinansowania planowanych do przebudowy dróg. Zgodnie z zatwierdzoną listą, gmina otrzyma 2.647.375,00 zł  dotacji na inwestycję pn. „Przebudowa ulicy Wodnej i Pocztowej w Racocie”. Szacowany koszt przedsięwzięcie wynosi 5.960.475,53 zł.

W ramach zadania planuje się przebudowę ulic Wodnej, część Dworcowej, Łąkowej i Pocztowej w zakresie usunięcia starej nietrwałej nawierzchni i wzmocnienie podłoża oraz ułożenie nowej nawierzchni z betonu asfaltowego lub kostki betonowej, budowę chodników i poboczy, przebudowie ulegnie przepust zlokalizowany na ulicy Wodnej, wyznaczone zostaną strefy zamieszkania, wybudowane zostanie energooszczędne oświetlenie uliczne oraz kanalizacja deszczowa.

Ponadto planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej w ulicy Wodnej oraz  przebudowa napowietrznej linii energetycznej w ulicy Wodnej i Pocztowej.