Agnieszka, Teodor, Czesław

Droga Kiełczewo - Sierakowo na nowo

Gmina Kościan złożyła wniosek na kwotę dofinansowania 3 mln zł z Narodowego Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na zadanie pn. „Budowa drogi Kiełczewo-Sierakowo”. Kosztorys planowanego zadania wynosi 6.775.000 zł i obejmuje przebudowę ulicy Polnej (odcinek zaznaczony na załączniku graficznym) i Zaułek w Kiełczewie oraz budowę drogi od mostu w Kiełczewie do świetlicy w Sierakowie, która ma umożliwić otwarcie strefy gospodarczej. Droga ma mieć nową nawierzchnię asfaltową i odwodnienie, zbudowana zostanie ścieżka pieszo-rowerowa wraz z oświetleniem ulicznym, zaplanowano wykonanie miejsc postojowych w Kiełczewie. W przypadku nie otrzymania dofinansowania realizowana będzie inwestycja tylko na ulicach w Kiełczewie. Realizacja i zakończenie zadania będzie w roku 2019.