Aleks, Grzegorz, Aleksander

Rodzinne przygody na romantyczno – bajkowych szlakach Ziemi kościańskiej

Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy Kościan na wycieczki rowerowe pt.: „Rodzinne przygody na romantyczno – bajkowych szlakach Ziemi kościańskiej"  w terminach 31 lipca, 7 sierpnia i 21 sierpnia. Zbiórka na parkingu „U Wiechcia”. Start o godzinie 14.00.

Wycieczki prowadzi pan Henryk Bartoszewski.

Wycieczki te  przeznaczone są w szczególności dla dzieci w wieku szkolnym oraz ich rodziców i dziadków. Ma na celu zrealizowanie zadań na płaszczyźnie społecznej, edukacyjnej oraz turystycznej. Polegają na zapoznaniu uczestników projektu z dziejami wielu wybitnych postaci związanych z naszą Gminą i Ziemią kościańską takich jak: Adam Mickiewicz, Dezydery Chłapowski, Napoleon Bonaparte.  Zadanie   realizowane jest poprzez organizację jednodniowych wycieczek  rowerowych, które mają dostarczyć uczestnikom wiedzę na temat wyżej wymienionych postaci oraz historycznej wartości regionu oraz  promować turystyczne walory powiatu kościańskiego.

Prosimy o zgłaszanie się do sołtysów wsi lub pod numerem telefonu 503 013 259.

Zachęcamy sołtysów wsi do organizowania grup wycieczkowych.

Prezes Stowarzyszenia
Jolanta Nowicka