Aniela, Sykstus, Joanna

Rekreacja w sołectwach

Kolejne sołectwa w Gminie Kościan wzbogaciły się w infrastrukturę rekreacyjną. Powstały nowe place zabaw dla dzieci w Kiełczewie i Mikoszkach, a centra rekreacji w czterech innych miejscowościach, tj. Januszewie, Choryni, Katarzyninie i Pelikanie wzbogacono o nowe urządzenia: zestawy zabawowe ze schodami, huśtawki, karuzele i sprężynowce. Zestawy dostarczyła i zamontowała firma FORESTO ze Środy Wielkopolskiej. Całkowity koszt prac tych inwestycji wyniósł 78.131 zł i został pokryty ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w kwocie 50.000 zł oraz z Funduszy Sołeckich poszczególnych miejscowości w pozostałej kwocie 28.131 zł. Ponadto spółka z o.o. FIT-PARK z Torunia dostarczyła i zamontowała podwójne urządzenia siłowni zewnętrznych (wyciąg + orbitrek lub biegacz + orbitrek) na placach zabaw w Kobylnikach, Kurzej Górze, Nowym Dębcu i Nowych Oborzyskach (po jednym komplecie). Całkowity koszt tych urządzeń wraz z montażem wyniósł 27.500 zł i został rozdzielony oraz sfinansowany z funduszy sołeckich tych miejscowości. Zapraszamy na place zabaw i życzymy przyjemnej i bezpiecznej rekreacji. (md)