Jerzy, Wojciech

Razem łatwiej - kompleksowe wsparcie rodzin w trudnych sytuacjach życiowych

Rozpoczęła się realizacja projektu pn. „Razem łatwiej – kompleksowe wsparcie rodzin w trudnych sytuacjach życiowych”,  który napisany został w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Wojewodę Wielkopolskiego na realizację programu: Prowadzenie kompleksowego, specjalistycznego wsparcia dla rodzin dotkniętych dysfunkcją i kryzysem ze szczególnym uwzględnieniem ochrony praw i interesów  dziecka.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie „Centrum Rozwoju Gminy Kościan” we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Kościanie oraz Gminą Kościan.

Poprzez realizację programu chcemy wesprzeć funkcjonowanie rodzin, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, z terenu Gminy Kościan dotkniętych dysfunkcją i kryzysem w postaci przemocy w rodzinie oraz rozpadu rodziny, poprzez zwiększenie dostępności do specjalistycznego, kompleksowego i świadczonego bezpłatnie wsparcia.

W ramach projektu przewidujemy realizację następujących działań:

1.   indywidualna pomoc psychologiczna świadczona w formie dyżurów psychologa,

2.   zajęcia wspierająco - edukacyjne dla osób dorosłych,

3.   warsztaty psychologiczne dla dzieci,

4. spotkanie podsumowujące realizację programu połączone z warsztatem edukacyjnym nt. „Aktywne spędzanie czasu wolnego”.

Poradnictwo psychologiczne odbywać się będzie w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościanie, natomiast zajęcia grupowe w salce Urzędu Gminy Kościan przy ul. Młyńskiej 15.

Projekt „Razem łatwiej – kompleksowe wsparcie rodzin w trudnych sytuacjach życiowych” współfinansowany jest przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu.