Aleks, Grzegorz, Aleksander

Rozgrywki o Puchar Wójta

Tegoroczny Turniej o Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej odbył się na boisku piłkarskim w Racocie. Turniej został rozegrany 25 czerwca 2017r. Wystartowało w nim 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupie A zagrały drużyny: Juna Trans st. Oborzyska, Huragan Srocko, Rywal Ewmar Kurza Góra, WKS Piechanin, Mat Katarzynin; w grupie B rywalizowały: Danko Choryń, Old-boys Stary Lubosz, Strzelec Darnowo, TUR Turew, Kurza Góra II. Zespoły w fazie grupowej grały systemem „każdy z każdym”, a do półfinałów awansowały dwie najlepsze zespoły z każdej grupy.

W pierwszym półfinale spotkały się Juna Trans St. Oborzyska i Old-boys Stary Lubosz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny ze Starych Oborzysk 6:0. W drugim półfinale zagrały drużyny TUR Turew i Rywal Ewmar Kurza Góra. Po bardzo wyrównanym meczu był wynik 0:0 w rzutach karnych lepszym okazał się zespół z Kurzej Góry, wygrywając 4:3 W meczu o miejsce III zagrały drużyny Old-Boys St. Lubosz i drużyna Tur Turew. Po bardzo zaciętym meczu zwyciężyła drużyna TUR Turew 5:1.

W finale zagrały Juna Trans i Rywal Ewmar Kurza Góra. Po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu wygrała drużyna ze Starych Oborzysk 3:0 i tym samym to oni zdobyli po raz kolejny Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej w roku 2017.

Wyniki Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kościan w Piłce Nożnej:
I miejsce – Juna Trans Stare Oborzyska
II miejsce – Rywal Ewmar Kurza Góra
III miejsce – TUR Turew
IV miejsce – Old-Boys Stary Lubosz

Wszystkie drużyny finałowe odebrały z rąk Wójta Gminy Kościan – Andrzeja Przybyły, zastępcy wójta Mirosława Dudy i radnego Gminy Kościan – Michała Jaworskiego puchary oraz nagrody finansowe z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego. Turniej zorganizował Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Kościan we współpracy z Klubem Piłkarskim PKS Racot.