Agnieszka, Teodor, Czesław

Pożegnanie klas trzecich w Racocie

23 czerwca 2016 r. w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie miało miejsce uroczyste pożegnanie szkoły przez uczniów klas trzecich. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzicami, zaproszeni goście:  zastępca wójta Gminy Kościan - Mirosław Duda, przewodnicząca Rady Rodziców – Katarzyna Picz, dyrektor szkoły – Piotr Kaczmarek, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uroczystość rozpoczęto od przekazania sztandaru szkoły uczniom klas drugich.

Spośród 67 trzecioklasistów kończących szkołę wyróżniono 14 gimnazjalistów, którzy uzyskali średnią powyżej 4,75 i zachowanie bardzo dobre lub wzorowe. Dyrektor szkoły – Piotr Kaczmarek wręczył nagrody wyróżnionym uczniom, a ich rodzicom listy gratulacyjne. Nagrodę za 100% frekwencję otrzymał Mariusz Buchowski.

Nagrodzono także uczniów za szczególne osiągnięcia:

- Weronikę Kośmider, która została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,
- Weronikę Kośmider i Stanisławę Jankiewicz za I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski oraz udział w etapie ogólnopolskim tego konkursu,
- Natalię Kasperską za II miejsce oraz Wiktorię Kasztelan za III miejsce w szkolnym konkursie ortograficznym o Pióro Dyrektora Gimnazjum,
- Natalię Kasperską za I miejsce w szkolnym konkursie językowym POLIGLOTA,
- Martynę Skoracką, Julię Białożyt, Stanisławę Jankiewicz, Karolinę Podrzycką, Huberta Szydłowskiego, Pawła Urbańskiego za sukcesy sportowe,
- Martynę Skoracką, Kacpra Muchę, Agatę Bednarz, Klaudię Ludwiczak za aktywną pracę w Samorządzie Uczniowskim.

W dalszej części uroczystości głos zabrał dyrektor i zaproszeni goście. Następnie wychowawcy wręczyli uczniom dyplomy ukończenia gimnazjum i pamiątkowe tablo. Gimnazjaliści podziękowali dyrektorowi, wychowawcom, nauczycielom i pracownikom szkoły piękną przemową pożegnalną i kwiatami. Na zakończenie uczniowie przygotowali zabawną część artystyczną nawiązującą do zajęć w mijającym roku szkolnym. (ab)