Marek, Jarosław, Wasyl

Pożar lasu w Gryżynce

Ponad osiem godzin trwała akcja gaszenia młodnika w lesie pomiędzy Gryżyną i Nowym Dębcem. W akcji wzięły udział 22 zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie oraz strażacy ochotnicy z OSP w Racocie i Gryżynie, a także z innych jednostek z terenu powiatu kościańskiego oraz Lipna i Osiecznej. Zaangażowano również samolot gaśniczy, który stacjonuje w Karczmie Borowej. Na plaży głównej w Nowym Dębcu zorganizowano punkt czerpania i zaopatrzenia wozów strażackich w wodę.

Wójt Gminy Kościan składa podziękowanie wszystkim strażakom i leśnikom uczestniczącym w akcji za ogromne zaangażowanie i poświęcenie w ratowaniu kilku hektarów lasu. Dochodzenie wyjaśniające przyczyny powstania tego pożaru prowadzi kościańska policja.

Zdjęcia: Monika Kaczmarska - Banaszak