Marek, Jarosław, Wasyl

Powitanie Lata, Bieg Romantyczny

W sobotę 25 czerwca 2016 roku na plaży w Nowym Dębcu zainaugurowany został sezon wakacyjny.

Tegoroczne rozpoczęcie sezonu połączone zostało z wieloma atrakcjami. Wypoczywający mogli obserwować II zawody drużyn WOPR rejonu leszczyńskiego, pokaz nowoczesnych form ratownictwa z użyciem sprzętu pływającego: łodzi i skuterów, festyn ekologiczny prowadzony przez Międzygminny Związek SELEKT.

Oficjalnego otwarcia dokonał Wójt Gminy Kościan – Andrzej Przybyła w towarzystwie Starosty Kościańskiego – Bernarda Turskiego, zastępcy Burmistrza Miasta Kościana – Macieja Kasprzaka oraz Prezesa WOPR Rejonu Leszczyńskiego – Zbigniewa Bernarda.

Niestety, popołudniowa burza przeszkodziła w przeprowadzeniu konkursów dla dzieci i dorosłych oraz przejażdżek żaglówkami. Te atrakcje muszą poczekać na lepszą pogodę.

Wieczorem, jak co roku, odbył się już XIV Bieg Romantyczny Parami. Na dystansie ok. 1500m, mimo bardzo wietrznej aury, wystartowało 19 par. Wszystkie pary Biegu Romantycznego, które startowały w kategoriach odpowiadających sumie ich lat, zostały uhonorowane medalami oraz nagrodami ufundowanymi przez sponsorów oraz organizatora: Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie ze środków Gminy Kościan.

Wyniki Biegu Romantycznego:
Kategoria do lat 30: I miejsce Antonina Opas i Aleksander Opas
                II miejsce Zosia Zielińska i Wiktoria Zielińska
                                     III miejsce Marcelina Kolenda i Zuzanna Browarczyk
Kategoria do lat 40: I miejsce Katarzyna Miedzińska i Marcin Nowicki
                                    II miejsce Patrycja Langner i Bartłomiej Langner
Kategoria do lat 60: I miejsce Agata Otto i Piotr Mocek
                                    II miejsce Zosia Duda i Mirosław Duda
                                    III miejsce Aleksandra Szyguła i Arkadiusz Ratajczak
Kategoria do lat 90:  I miejsce Angelina Woyczyńska i Dariusz Woyczyński
                                     II miejsce Natalia Lechman i Marian Skrzypczak
Kategoria do lat 120: I miejsce Jolanta Szeszuła i Bronisław Szeszuła
                                      II miejsce Bogusława Andrzejewska i Mieczysław Andrzejewski
Kategoria powyżej 120 lat: I miejsce Kinga Zielińska i Michał Szkudlarek
                                     II miejsce Genowefa Andrzejewska i Zdzisław Andrzejewski

Po biegu zaplanowana była wspólna biesiada i dyskoteka pod „chmurką”. Chmurka okazała się chmurą i to bardzo, ale to bardzo deszczową i uniemożliwiła zabawę.

Ośrodek Sportu i rekreacji w Kościanie pragnie podziękować wszystkim, którzy włączyli się w organizację Powitania Lata 2016: Gmina Kościan, WOPR Rejon Leszczyński, Kościański Klub Żeglarski, OSP Gryżyna oraz sponsorom nagród: Hotel Niedźwiedź, Ośrodek wypoczynkowy SportFan, Ośrodek Wypoczynkowy Wodnik, Restauracja Euforia w Racocie, Dziupla Dawid Wytyk, Lody Amerykańskie/Pizza, sołtys wsi Nowy Dębiec – Mirosław Buchowski.(ao)

Część zdjęć z Biegu Romantycznego Parami udostępnione przez pana Piotra Pewińskiego.