Marek, Jarosław, Wasyl

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze

4 października 2015 roku w Racocie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Udział w nich wzięło 14 drużyn męskich i 5 drużyn kobiecych. Wśród zaproszonych gości był  Starosta Kościański Bernard Turski, Wicewojewoda Wielkopolski Dorota Kinal, Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła. Wszystkich uczestników zawodów, zaproszonych gości oraz bardzo dużą ilość widzów powitał Prezes Zarządu Oddziału  Powiatowego ZOSP RP w Kościanie Kazimierz Król. Poinformował też o dużym sukcesie wspólnych działań Starosty Kościańskiego Bernarda Turskiego oraz Wicewojewody Doroty Kinal w wyniku których, udało się uzyskać 150 tys. zł dotacji na samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP w Krzywiniu. Następnie głos zabrał Starosta Kościański, który życzył udanych startów oraz powodzenia wszystkim uczestnikom zawodów. Dwie punktowane  konkurencje  rozgrywane podczas zawodów, były bardzo efektowne. Sztafeta oraz ćwiczenia bojowe bardzo podobały się widzom zgromadzonym obok stadionu w Racocie. Szczególnie panie swoja piękną, bojowa postawą wzbudzały sporo emocji. Po ukończeniu zawodów i podaniu wyników  nadszedł czas na gratulacje oraz rozdanie nagród zwycięzcom. Po śmigielskich „Sikawkach „ to kolejna impreza , która pokazała, że integracja i współdziałanie władz lokalnych, strażaków oraz ludzi zaangażowanych społecznie, daje wspaniałe rezultaty ale też dużo satysfakcji i dobrej zabawy.