Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Podliczniki na wodę

Po rozbudowie stacji uzdatniania wody we Wławiu Gmina Kościan uzyskała możliwość podania dobrej jakości wody dla miejscowości Wławie, Choryń, Granecznik, Osiek, Januszewo w Gminie Kościan oraz Świńca, Jurkowa, Hub Jurkowskich i Wymysłowa w Gminie Krzywiń, a w przyszłości odciążenie stacji uzdatniania wody w Katarzyninie poprzez tranzyt wody z Wławia do Wyskoci i Turwi, a po będącej na ukończeniu budowie sieci wodociągowej Nowy Dębiec – Osiek wyłączenia wyeksploatowanej stacji w Nowym Dębcu. Zaistniała także możliwość zmiany regulaminu wykorzystania wody bezzwrotnie zużytej (np. możliwość instalowania podliczników do podlewania ogródków).

Na stronie internetowej Gminy Kościan w zakładce „Strefa Mieszkańca” zamieszczono wniosek o wydanie warunków technicznych na zainstalowanie dodatkowego wodomierza.