Jerzy, Wojciech

Planowanie przestrzenne w Gminie Kościan

Urząd Gminy Kościan wykonał w ubiegłym roku ogrom pracy dla swoich mieszkańców, zainteresowanych osób oraz podmiotów prawnych. W większości była to „mrówcza” praca pojedynczych urzędników.

W 2020 roku w Gminie Kościan prowadzono procedury planistyczne związane ze zmianą studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kościan, a także z uchwaleniem miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszarów położonych w obrębach: Widziszewo, Nowe Oborzyska, Stary Lubosz, Nowy Lubosz.

W ramach zagadnień związanych z bieżącymi zadaniami z planowania przestrzennego w roku 2020 wydano 185 decyzji o warunkach zabudowy, 44 decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, 420 zaświadczeń o przeznaczeniu działek w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, nadano adres dla 115 działek, 10 postanowień w zakresie opinii geologicznych, a także 29 innych informacji lub opinii dotyczących planowania przestrzennego. Powyższe sprawy zostały rozpoznane oraz stosowne decyzje, zaświadczenia i opinie przygotowane jednoosobowo przez gminnego inspektora ds. planowania przestrzennego!