Agnieszka, Teodor, Czesław

Ogłoszenie o I przetargu ustnym na dzierżawę nieruchomości rolnych

O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Kościan
ogłasza
I  przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę nieruchomości rolnych
będących własnością
Gminy Kościan.

Przetarg będzie zorganizowany i przeprowadzony w oparciu o Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (t. j. - Dz. U. z 2014 poz. 1490).

Przedmiot przetargu :

- oznaczenia nieruchomości : część działki nr 2.

- położenie : Januszewo

- powierzchnia :   1,0000 ha

- wywoławczy czynsz dzierżawny :  4,4 q żyta

- minimalne postąpienie :   0,10 q żyta.

Przetarg odbędzie się  w dniu 7. 12. 2015 r. o godz. 1000
w salce   Urzędu Gminy Kościan ul. Młyńska 15.

Umowa dzierżawna zawarta zostanie na okres od 1. 01. 2016 r.  do 31. 08.  2016 r.

Warunkiem dopuszczenia do przetargu jest wpłacenie wadium gotówką w wysokości 100,00 złotych w kasie Urzędu Gminy Kościan najpóźniej do 4. 12. 2015 r. godz. 1400.

Wadium wniesione przez uczestnika przetargu, który przetarg wygrał,  zatrzymane zostanie do chwili podpisania umowy dzierżawy, a pozostałym uczestnikom przetargu zostanie zwrócone po jego zakończeniu.

Wadium przepada na rzecz Gminy Kościan w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygrał od zawarcia umowy dzierżawy.

Wysokość czynszu dzierżawnego będzie wynikać z przemnożenia ilości żyta określoną w drodze przetargu przez średnią cenę skupu żyta za okres pierwszych trzech kwartałów opublikowaną przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego, stanowiącą podstawę do naliczenia podatku rolnego w 2016 roku.

Uczestnik przetargu zobowiązany jest przed przystąpieniem do przetargu złożyć oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia o przetargu i zaakceptowaniu określonych w jego treści warunków.

Nieruchomość wydzierżawiana jest na podstawie danych z ewidencji geodezyjnej gruntów,

a wznawianie granic odbywa się na koszt i staraniem dzierżawcy.

Szczegółowe informacje o przedmiocie dzierżawy i warunkach przetargu można uzyskać w Urzędzie Gminy Kościan ul. Młyńska 15 pokój  Nr 21 lub telefonicznie 512-10-01  wew. 39 i  512-68-55.

Zastrzega się prawo odstąpienia od przetargu z przyczyn uzasadnionych.

Wójt Gminy Kościan

/-/ Andrzej Przybyła