Marek, Jarosław, Wasyl

Nabór na wolne stanowisko konserwatora oczyszczalni ścieków w Starych Oborzyskach

Wójt Gminy Kościan
ogłasza nabór na stanowisko konserwatora oczyszczalni ścieków w Starych Oborzyskach.

Wymiar etatu - 1/1

Główne obowiązki wynikające z zakresu stanowiska:

- obsługa, prowadzenie prac konserwacyjnych urządzeń oczyszczalni ścieków i sieci wodno- kanalizacyjnej, usuwanie awarii, montaż urządzeń pracujących w oczyszczalni oraz przepompowniach ścieków, sprawdzanie skuteczności oczyszczania, konserwacja urządzeń sterowniczych oczyszczalni ścieków.

I. Wymagania niezbędne wobec kandydata:

1. jest obywatelem polskim,
2. ukończył 18 rok życia i ma pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzysta z pełni praw publicznych,
3. stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na w/w stanowisku,
4. nie był karany za przestępstwo popełnione umyślnie,
5. cieszy się nieposzlakowaną opinią,
6. posiada wykształcenie: zawodowe, mile widziane średnie techniczne,
7. preferowany profil (specjalność): instalator urządzeń sanitarnych i wodno-kanalizacyjnych lub elektryk, automatyk, mechanik albo pokrewne,
8. mile widziane doświadczenie w pracy w charakterze montera/konserwatora sieci wodnokanalizacyjnej, lub obsługi oczyszczalni i przepompowni ścieków,
9. znajomość zagadnień elektryki,
10. umiejętność czytania dokumentacji technicznej,
11. prawo jazdy kat. B + własny samochód,

II. Wymagania dodatkowe:

1. znajomość obsługi komputera,
2. umiejętność skutecznej komunikacji oraz pracy w zespole,
3. samodzielność,
4. terminowość,
5. dokładność,
6. umiejętność sprawnej organizacji pracy,
7. umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów,
8. mile widziane dodatkowe uprawnienia – spawacza, obsługi koparko-ładowarki, elektryczne do 1 kV, prawo jazdy kat. T.
9. punktualność i dyspozycyjność, możliwość pracy w dniach wolnych od pracy i po godzinach normatywnej pracy podczas usuwania awarii,

III. Zakres wykonywania zadań na stanowisku obejmuje m.in.:

1. Obsługa krat, piaskownika, wiaty osadowej, komór osadu, prasy osadu i innych urządzeń niezbędnych do prawidłowego działania oczyszczalni ścieków.
2. Wykonywanie prac zapewniających poprawne działanie oczyszczalni ścieków.
3. Prowadzenie ewidencji ścieków surowych, oczyszczonych i dowożonych.
4. Prowadzenie ewidencji pracy oczyszczalni.
5. Konserwacja urządzeń pracujących na oczyszczalni ścieków.
6. Pobieranie prób, wykonanie badań i analiz ścieków.
7. Obsługa monitoringu sieci i obiektów wod.-kan., analiza pozyskiwanych danych.
8. Bieżąca kontrola stanu technicznego przepompowni ścieków i kolektorów kanalizacyjnych na terenie gminy.
9. Sporządzanie sprawozdawczości w zakresie działania oczyszczalni ścieków oraz monitoringu sieci wod.-kan. oraz innych obiektów.
10. Utrzymanie porządku na terenie oczyszczalni i przepompowni ścieków oraz ich otoczeniu wraz z wylotem ścieków oczyszczonych wraz ich odbiornikiem.
11. Wykonywanie prac zapewniających poprawne działanie oczyszczalni i przepompowni ścieków oraz kolektorów kanalizacji sanitarnej.
12. Praca w systemie zmianowym w razie potrzeby.
13. Wykonywanie drobnych remontów i napraw urządzeń i sprzętu znajdującego się na oczyszczalni oraz przepompowni oraz konserwacja mienia, zgodnie z zaleceniami pracodawcy lub wyznaczonego przez niego pracownika.
14. Organizowanie przeglądów okresowych urządzeń.
15. Szczegółowy zakres zadań zostanie określony w zakresie czynności.

IV. Wymagane dokumenty:

1. CV z uwzględnieniem dotychczasowej pracy zawodowej,
2. list motywacyjny,
3. kopie dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie,
4. inne dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i umiejętności,
5. kopie świadectw pracy,
6. kserokopia dowodu osobistego,
7. zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia,
8. kopie dokumentów potwierdzających doświadczenie zawodowe,
9. podpisane oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie.

V. Termin i miejsce składania dokumentów:

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy składać w nieprzekraczalnym terminie do dnia 16 stycznia 2015 roku godz. 14:00 w Urzędzie Gminy Kościan, ul. Młyńska 15, pokój nr 13 (sekretariat). Dokumenty należy składać w zamkniętej kopercie opatrzonej napisem „Nabór na wolne stanowisko – konserwatora oczyszczalni ścieków w Starych Oborzyskach.”

Aplikacje, które wpłyną do Urzędu po wyżej określonym terminie nie będą rozpatrywane.
Ostateczny wybór kandydata może być poprzedzony rozmową kwalifikacyjną bądź testem.

Informacja o wyniku naboru będzie umieszczona na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Gminy Kościan (www.gminakoscian.pl) oraz na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Kościan.

Wymagane dokumenty aplikacyjne: list motywacyjny, szczegółowe CV, powinny być opatrzone klauzulą:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. – o ochronie danych osobowych (t.j Dz. U. z 2014 roku, poz. 1182) oraz ustawą z dnia 21.11.2008 roku  o pracownikach samorządowych ( t.j. Dz. U. z 2014 roku, poz. 1202)

Wójt Gminy Kościan

/-/ Andrzej Przybyła