Adolf, Leon, Tymon

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

We wtorek, 3 maja 2016 r. o godzinie 10.30 Mszą Świętą w Intencji Ojczyzny w Kościele Farnym pw. NMP Wniebowziętej w Kościanie zainaugurowane zostały obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

Z Kościoła Farnego odbył się przemarsz uczestników uroczystości na kościański Rynek pod tablice upamiętniające pomordowanych kościaniaków. Przedstawiciele samorządów miasta, gminy i powiatu oraz delegacje wspólnie złożyły pod miejscem pamięci wiązanki kwiatów w barwach narodowych. Oprawę melodii patriotycznych zapewniła Orkiestra Dęta OSP z Kościana.

Obchodom towarzyszyła wystawa plenerowa przygotowana przez Muzeum Regionalne w Kościanie pn. „Kronikarze piszą - 1050-lecie Chrztu Polski”.

W uroczystościach Gminę Kościan reprezentowali: Andrzej Przybyła - Wójt Gminy Kościan, Mirosław Duda - Zastępca Wójta, Jan Szczepaniak – Przewodniczący Rady Gminy Kościan oraz Marieta Szkudlarska - Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Kościan.

Fot. Koscian.net