Agnieszka, Teodor, Czesław

Sadzenie drzew i krzewów na Uroczysku w Starych Oborzyskach

W sobotę 06.10.2018 roku mieliśmy przyjemność posadzić prawie 300 drzew i krzewów na ,,UROCZYSKU” w Starych Oborzyskach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Gminy Kościan oraz Radę Sołecką Wsi Stare Oborzyska. Drzewka zostały sfinansowane z budżetu Gminy Kościan. Zaangażowaliśmy mieszkańców wsi i wspólnymi siłami wykonaliśmy ciężką, ale bardzo owocną pracę. Na sam koniec pracy dla wszystkich uczestników akcji został zorganizowany ciepły posiłek oraz wspólny odpoczynek przy ognisku z pieczonymi kiełbaskami.

Dodamy, że jeszcze dwa lata temu miejsce to było zaniedbanym „dzikim” wysypiskiem śmieci. Dzięki współpracy Gminy Kościan, Stowarzyszenia CRGKościan oraz lokalnej społeczności udało się zrobić z tego miejsca urokliwy zakątek.

Oprócz stawu z pomostem, który powstał udało się dokupić z funduszy Gminy Kościan i zainstalować ławki i huśtawki. Z realizowanych przez Stowarzyszenie CRGKościan projektów wykonano wykostkowane miejsca do zabaw – miejsce do gry w warcaby, szachy, pola do ćwiczeń sprawnościowych. Uporządkowano i obsiano teren wokół stawu trawą. Prace te społecznie wykonali mieszkańcy Starych Oborzysk. Ostatnio powstało miejsce na ognisko z ławeczkami zaprojektowanymi przez młodzież klas gimnazjalnych ze Starych Oborzysk, a wykonanych wspólnie z Panem Przemkiem Maćkowiakiem w ramach realizowanego projektu „Wspólne czyli nasze – zagospodarowanie przestrzeni publicznej wioski”.

Prezes Stowarzyszenia CRGKościan Pani Jolanta Nowicka oraz sołtys wsi Stare Oborzyska Pani Maria Bidzińska bardzo serdecznie dziękują Wszystkim osobom, które zaangażowały się w prace przy upiększaniu „Uroczyska w Starych Oborzyskach”.