Aniela, Sykstus, Joanna

Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Mieszkańcy gminy Kościan uczcili 103. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego oddając hołd powstańcom wielkopolskim oraz żołnierzom, którzy walczyli o wolność i przelewali krew za naszą niepodległość. Podczas centralnych uroczystości w powiecie kościańskim złożono kwiaty pod pomnikiem na Placu Paderewskiego oraz na „starym” cmentarzu parafialnym w Kościanie, przy odsłoniętych tablicach poświęconych naszym rodakom poległym w Bitwie Warszawskiej. Powstańców wielkopolskich wspominaliśmy także podczas okolicznościowych marszów z pochodniami w Widziszewie i Racocie oraz na cmentarzach w miejscowościach Gminy Kościan, a także na cmentarzu komunalnym w Kościanie.

zdjęcia: Jacek Olejniczak, sołectwo Racot oraz UGK