Agnieszka, Teodor, Czesław

Mistrzostwa Gminy Kościan w Tenisie Stołowym

Do tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Gminy Kościan w Tenisie Stołowym, które odbyły się 21 stycznia w Hali sportowej w Racocie, przystąpiło 34 zawodników w trzech kategoriach. Otwarcia zawodów dokonał zastępca wójta Gminy Kościan pan Mirosław Duda a organizatorem był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. Rywalizacja była wyjątkowo zacięta a mecze finałowe stały na wysokim poziomie. W kategorii „open” (22 zawodników) najlepszym okazał się Jakub Heese ( Nacław), drugie miejsce zajął Sławomir Schwarz (Pelikan), miejsce trzecie Bartosz Dębski (Mała Wyskoć) a miejsce czwarte Przemysław Szczerbal (Turew). W kategorii „old-Boys” (rocznik 1978 i starsi – 5 zawodników) po raz kolejny swoją dobrą formę potwierdził Wojciech Maćkowiak reprezentujący  Pelikan zdobywając tytuł mistrza gminy, drugie miejsce przypadło podobnie jak w roku ubiegłym Romanowi Dudziakowi (Stare Oborzyska), miejsce trzecie zajął Maciej Goliwąs (Widziszewo), miejsce czwarte Jarosław Frąckowiak (Kurza Góra), piąte Dariusz Choryński (Stare Oborzyska). W kategorii kobiet ( 7 zawodniczek) triumfowała ubiegłoroczna wicemistrzyni  Żaneta Witomska  z Nowego Lubosza pokonując Marie Nowak (Nowy Dębiec), miejsce trzecie zajęła Anna Wojtkowiak (Januszewo) a miejsce czwarte Anna Pietrasz (Spytkówki). Wszyscy finaliści otrzymali  medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane ze środków Gminy Kościan. Szczególne podziękowania dla pana Eryka Hertmanowskiego za pomoc w przeprowadzeniu Mistrzostw.

Indywidualne Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym były pierwsza imprezą zaliczaną do Turnieju Sołectw Gminy Kościan, punktacja pierwszej piątki przedstawia się następująco: Nowy Dębiec 20,5 Pelikan 20, Wyskoć 17, Stare Oborzyska 16, Racot 13. (ao)