Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Matematyka w życiu codziennym

Dnia 28 kwietnia 2015 roku w szkole w Kokorzynie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas piątych i szóstych „Matematyka w Życiu Codziennym” zorganizowany przez nauczycielki matematyki Szkoły w Racocie i Kokorzynie. W matematycznych zmaganiach wzięło udział dwudziestu czterech uczniów klas piątych i szóstych z sześciu szkół Gminy Kościan. Po oficjalnym rozpoczęciu konkursu przez Wójta Gminy Kościan, Dyrektora Szkoły w Kiełczewie oraz organizatorki dzieci w parach przez sześćdziesiąt minut rozwiązywały zróżnicowane zadania. W oczekiwaniu na wyniki uczniowie mieli możliwość regeneracji sił dzięki słodkiemu poczęstunkowi. Kiedy Komisja Konkursowa zakończyła pracę odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie. Nagrody laureatom oraz pozostałym uczestnikom wręczyli pan Roman Kurowski, pani Zofia Landzwojczak oraz organizatorki tych matematycznych potyczek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także nagrody i drobne gadżety. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała pani Dyrektor Szkoły w Kokorzynie oraz nauczycielki matematyki Szkół Gminy Kościan.

Laureaci konkursu klas piątych:

• I miejsce - Daniel Michalak i Piotr Skoracki (SP Kokorzyn)
  • II miejsce – Joanna Hałasowska i Joanna Stasiak (SP Stary Lubosz)
  • III miejsce – Marta Głowacka i Oliwia Malchrzak (SP Bonikowo)

Laureaci konkursu klas szóstych:

• I miejsce – Beata Mruk i Julia Grypczyńska (SP Racot)
  • II miejsce – Magdalena Nyczka i Patryk Witkowski (SP Kokorzyn)
  • III miejsce – Kajetan Grabara i Daria Walachowska (SP Stary Lubosz)

Cieszymy się, że z roku na rok zainteresowanie konkursem nie słabnie. Organizatorki konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom: panu  Andrzejowi Przybyle Wójtowi Gminy Kościan, Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu oraz Radzie Rodziców Szkoły w Kokorzynie i Racocie.