Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Łącznik z S5 w Bonikowie

Starania samorządowców powiatu kościańskiego m.in. Wójta Gminy Kościan, w sprawie zjazdu z Bonikowa do węzła Kościan Północ na przyszłej drodze ekspresowej S5, zyskały uznanie w oczach samorządu wojewódzkiego. Na ostatniej sesji Sejmiku Wielkopolskiego radni wprowadzili do Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa nowe przedsięwzięcie pn. „Zmiana przebiegu drogi wojewódzkiej nr 308 na odcinku Bonikowo do skrzyżowania z nowym przebiegiem S5”, którego celem jest poprawa mobilności i warunków podróżowania, skrócenie czasu podróży, poprawa bezpieczeństwa w ruchu poprzez podniesienie parametrów technicznych, poprawa dostępności komunikacyjnej dla terenów inwestycyjnych. Zadanie przewiduje się do realizacji w 2018 roku i zabezpieczono na nie ponad 7 mln zł dla Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu. (md)