Adolf, Leon, Tymon

Trwa kwalifikacja wojskowa

4 lutego br. w Kościanie rozpoczęła się  kwalifikacja wojskowa mężczyzn z Gminy Kościan urodzonych w 2000 r. z udziałem  Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Lesznie ppłk. Zbigniewa Pruskiego. Powiatowa Komisja do spraw kwalifikacji wojskowej przeprowadziła  podstawowy wywiad medyczny oraz standardowe badania, np. postawa ciała, wzrok, itp.

Młodzi ludzie zostali zewidencjonowani oraz otrzymali wojskowe dowody tożsamości w postaci Książeczek Wojskowych. Większość mężczyzn z Gminy Kościan otrzymało kategorie zdolności do służby wojskowej – A, tj. zdolny do czynnej służby wojskowej. Kilka osób otrzymało kategorie zdrowia B, D i E. Przed komisją mogą pojawić się również kobiety w wieku od 19 do 24 lat, które mają zawody przydatne w armii, np. lekarze, psycholodzy, pielęgniarki, farmaceuci, a także ochotniczki. Z Gminy Kościan przed komisją powiatową komisją kobiety stawać będą 25 lutego br.