Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Aby poprawnie wyświetlić stronę wymagana jest najnowsza wersja przeglądarki.

Zaktualizuj Internet Explorer bądź zainstaluj inną przeglądarkę.

Wpis został dodany do czytelni.Zamknij komunikat

Wpis usunięty.Zamknij komunikat

Dodaj wpis do czytelni.
Usuń z czytelni.
you tube
thumbnail
16
czerwca
niedziela
Alina, Aneta, Justyna
System Elektronicznej
Skrzynki Podawczej
EBOK Wodociągi
0 TEMATÓW

w czytelni

CZYTELNIA
kod

Józef Ciszewski z Nowego Dębca Mistrzem Gminy Kościan w kopa sportowego

W niedzielę 10. 03. 2019 r. w Domu Kultury Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego  w Kościanie odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Gminy Kościan w kopa sportowego, nad którymi patronat honorowy sprawowali Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła i Przewodniczący Rady Gminy Kościan Jan Szczepaniak.  
Uczestniczyło w nich 148 zawodników, w tym 6 pań. Poza liczną reprezentacją powiatu kościańskiego w mistrzostwach uczestniczyli także zawodnicy  z powiatów : poznańskiego, śremskiego, średzkiego, leszczyńskiego, gostyńskiego, grodziskiego, wolsztyńskiego, rawickiego i obornickiego.
Przed rozpoczęciem zmagań nastąpiło podsumowanie Grand Prix Powiatu Kościańskiego w kopa sportowego w sezonie 2018/2019 oraz wręczenie pucharów i nagród.

Puchar Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego za zwycięstwo w zakończonej edycji GP odebrał   Oskar Walenciak z Piotrkowic. Jerzy Cieślak z Kościana za zajęcie drugiego miejsca otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Puchar Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego za trzecie miejsce wręczony został  Mieczysławowi Homskiemu z Kościana. Danuta Buchwald z Wilkowa Polskiego  za wygranie klasyfikacji kobiet uhonorowana została pucharem Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńskiej. Nagrody  otrzymali zawodnicy, którzy uplasowali się w czołowej trzydziestce  oraz zwyciężczyni w kategorii pań.

Po zakończonej ceremonii wręczenia pucharów i nagród za  GP uczestnicy mistrzostw przystąpili do sportowej rywalizacji w klasyfikacji indywidualnej, par  i drużynowej.

Mistrzem Gminy Kościan na rok 2019 został Józef Ciszewski – CISZEWSKI TEAM Nowy Dębiec, który uzyskał 18 pkt  dużych i 112 małych,  zdobywając puchar oraz główną nagrodę, ufundowane przez Wójta Gminy Kościan. Drugie miejsce zajął, tracąc do zwycięzcy zaledwie 0,5 punkta – Jacek Cielebąk – LOLO-BRUK Kościan i odebrał puchar Przewodniczącego Rady Gminy Kościan.  Na trzecim miejscu rywalizacje ukończył Andrzej Robakowski – TREFL Rawicz, który otrzymał puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Kolejne miejsca zajęli 4. Jerzy Piaskowski – ASY Przeźmierowo, 5. Stanisław Furmaniak – FURMAN Kiełpiny, 6. Bronisław Stachowiak – TEAM Jagoda Kościan, 7. Jadwiga Hampel – Nielęgowo, 8. Piotr Kaźmierczak – ORŁY Głuchowo, 9. Roman Kąkolewski – OLIMPIA Stary Lubosz, 10. Ryszard Hohensee  – PIKI Stare Bojanowo.

W kategorii kobiet zwyciężyła Jadwiga Hampel z Nielęgowa zdobywając puchar ufundowany przez Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie.

W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół Ciszewski TEAM Nowy Dębiec w składzie: Józef, Remigiusz i Mirosław  Ciszewscy oraz Marek Mokronowski. Drugie miejsce zajęła drużyna FREFL Rawicz występująca w składzie : Andrzej Robakowski, Czesław Francke, Aleksander Balcerzak i Leszek Kujawski. Na trzecim miejscu mistrzostwa zakończył zespół ASY Przeźmierowo w składzie : Roman Michalak, Jerzy i Tadeusz Piaskowscy oraz Zenon Kulczyński.  

Klasyfikację par wygrał duet ASY Przeźmierowo Roman Michalak i Jerzy Piaskowski, wyprzedzając parę Józef i Remigiusz Ciszewscy z Ciszewski TEAM Nowy Dębiec. Na trzecim stopniu podium stanęli Stanisław Furmaniak i Jerzy Adamczak – FURMAN Kiełpiny.

Łącznie nagrody otrzymało 25 najlepszych zawodników w klasyfikacji indywidualnej, najlepsza kobieta  oraz trzy pierwsze drużyny i pary.

Puchary i nagrody wręczył Wójt Gminy Kościan Andrzej Przybyła w towarzystwie Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie Artura Opasa. Obowiązki sędziego głównego pełnił Adam Wysocki a sprawną obsługę techniczną zapewnił Kacper Ratajczak. Organizatorami mistrzostw byli Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

 

Grzegorz Ratajczak

Mobilnie
kod
Przeglądaj naszą stronę na wszystkich
urządzeniach mobilnych.
Czerwiec
2019
p w s c p s n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30