sierpnia
Róża, Apolinary, Filip

Konkurs plastyczny 25 - lat Państwowej Straży Pożarnej

Tegoroczna, XIX centralna edycja konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży z obrony cywilnej przebiegała pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”. W  ślad za tym szef obrony cywilnej Gminy Kościan ogłosił konkurs plastyczny dla szkół, którego celem było m. in. ukazanie strażaków w działaniach ratowniczych podczas zagrożeń dnia codziennego. Gminna komisja konkursowa oceniła prace przysłane ze szkół. Wyniki konkursu oraz wyróżnione prace zostały ogłoszone wcześniej.

W dniach 7 i 11 kwietnia br. Zastępca Wójta Gminy - Mirosław Duda i inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej - Bożena Szczawik-Musiał mieli przyjemność wręczać wyróżnienia autorom prac i przekazać wiele spostrzeżeń dotyczących tematyki konkursu i zagadnień, które realizuje obrona cywilna. Gratulujemy wyróżnionym autorom prac plastycznych, a dyrekcjom szkół i nauczycielom dziękujemy za zmotywowanie do udziału w konkursie. Korzystając z okazji, Zastępca Wójta złożył na spotkaniach z dziećmi Życzenia Wielkanocne.

Przy okazji odwiedzane szkoły otrzymały z Urzędu Gminy pomoce profilaktyczne z tematyki obrony cywilnej: poradniki o ochronie zabytków, o sepsie, grypie, chemicznych zatruciach i oparzeniach, a także tablice z rodzajami alarmów i do wyznaczenia miejsc zbiórki w czasie ewakuacji.

Inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej

/-/mgr Bożena Szczawik-Musiał

Sierpień