Marek, Jarosław, Wasyl

II Powiatowy Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy dla uczniów klas trzecich Gimnazjum

Po raz drugi 19 maja 2017 roku w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie odbył się II Powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy dla uczniów klas trzecich gimnazjum. Głównym celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań matematyczno-przyrodniczych wśród młodzieży oraz popularyzowanie matematyki, biologii, fizyki, chemii i geografii w życiu codziennym.

Do konkursu przystąpiło 26 uczniów klas trzecich reprezentujących 9 gimnazjów powiatu kościańskiego. Przez niecałą godzinę uczniowie rozwiązywali test składający się z 25 zadań (zadań zamkniętych i  otwartych), przygotowanych przez organizatorów konkursu panią Dorotę Grzempa-Markiewicz, panią Anitę Bąk, panią Alicję Stefaniak, panią Małgorzatę Ścigacz i panią Irenę Walachowską.

Największą wiedzą matematyczno-przyrodniczą wykazała się Matusz Poprawa uczeń  Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie.

Drugie miejsce zajęła Nina Turczynowska uczennica  Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie.

Trzecie miejsce zajął Paweł Grzelka uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Kościanie.

Zostały wręczone również wyróżnienia dla kolejnych trzech uczennic: Katarzyny Fryder z Zespołu Szkół w Czaczu, Mariki Pawlik z Zespołu Szkół w Jerce, Patrycji Kuraszyk z Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie.

Z rąk Starosty Powiatu Kościańskiego, pana Bernarda Turskiego i dyrektora Gimnazjum w Racocie, pana Piotra Kaczmarka, wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody (tablet Lenovo, bezprzewodowy głośnik i kalkulator,  Power bank, pendrive, Książki – albumy ze zdjęciami Parku Krajobrazowego im. gen. Dezyderego Chłapowskiego).

Nagrody zostały ufundowane przez  Starostwo Powiatowe,  Urząd Gminy Kościan i Radę Rodziców Gimnazjum w Racocie.