Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Koncerty pamięci Ks. Józefa Surzyńskiego

W miniony weekend odbyły się dwa koncerty w ramach kościańskiego festiwalu pod hasłem „Zakochani w Surzyńskim”. Areną koncertów były parafialne kościoły gminne w Wyskoci pw. Św. Andrzeja Apostoła i w Gryżynie pw. Św. Barbary. Solistami byli Katarzyna Wojtkowiak na fortepianie i Mikołaj Stępczak – śpiew, którzy wykonali utwory Fryderyka Chopina, Mieczysława Karłowicza oraz pieśni religijne. Lektorami wprowadzającymi oraz przybliżającymi biografię księdza Józefa Surzyńskiego byli Janusz Dodot i Arkadiusz Wesołek. Koncerty doszły do skutku dzięki zaangażowaniu Stowarzyszenia „Z Muzyką Do Ludzi” oraz Kościańskiego Ośrodka Kultury i Gminy Kościan. (md)

Fot. Kościański Ośrodek Kultury