Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Obchody Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Kiełczewie

W piątek 9 listopada  uczniowie i pracownicy Szkoły Podstawowej w Kiełczewie upamiętnili 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Tego dnia zakończyli pracę nad projektem, zgodnie z którym pracowali przez dwa tygodnie. Uczniowie klas IV-VI byli w Muzeum Regionalnym w Kościanie na okolicznościowej wystawie, a uczniowie klas I i III uczestniczyli w  lekcji w Bibliotece Gminy Kościan, gdzie poznali legendy „O białym orle” oraz „O świętym Marcinie i piekarzu Walentym”.

Odbył się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas: III, V i VI pod opieką pani Marii Szymanowskiej. Po apelu szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji i o godzinie 11.11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn państwowy.

Następnie rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne: „Moja flaga biało-czerwona” oraz „Mój orzeł biały”, konkurs na najpiękniej i najciekawiej dokończone zdanie: „Dzięki temu, że żyję w niepodległej Polsce...”, konkurs biblioteczny o wybitnych Polakach oraz konkurs na najpiękniej zaśpiewaną pieśń patriotyczną.

Na zakończenie wszyscy degustowali rogale świętomarcińskie przygotowane przez naszą kiełczewską piekarnię Państwa Walenciak.