Jerzy, Wojciech

Kamizelki odblaskowe dla dzieci z Turwi

W Szkole Podstawowej w Turwi odbyło się spotkanie Wójta Gminy Kościan Andrzeja Przybyły, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” Tomasza Dąbrowskiego oraz mł. asp. z Wydziału Prewencji KPP w Kościanie Izabeli Czerwińskiej z uczniami i przedszkolakami. Oprócz porad jak być bezpiecznym, dzieci otrzymały kamizelki i odblaski.

Dzięki współpracy i działaniom Wójta Gminy Kościan, Prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania Wypadkom Drogowym w Kościanie „STOP ŚMIERCI” oraz kościańskiej policji na rzecz poprawy bezpieczeństwa najmłodszych uczestników ruchu drogowego zorganizowano pierwsze spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami Gminy Kościan. Spotkanie odbyło się w Szkole w Turwi. Policjantka przypomniała podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także jak zachowywać się podczas spotkania z „obcym”. Omówiono także zasady bezpieczeństwa podczas zabaw. Z uwagi na zbliżający się okres wakacyjny poruszono kwestie bezpiecznych kąpieli i bezpiecznego wypoczynku. Przećwiczono również zasady postepowania w sytuacji napotkania nieznanego  psa. Po krótkiej powtórce podstawowych zasad bezpieczeństwa Wójt Gminy Kościan oraz Prezes Stowarzyszenia „STOP ŚMIERCI” wręczyli uczestnikom spotkania kamizelki odblaskowe, które z pewnością wpłyną na poprawę bezpieczeństwa dzieci. (kpp)