Maria, Marcelina, Marzena

Jubileusz Klubu Seniora ze Starych Oborzysk

Klub Seniora „Złota Jesień” w Starych Oborzyskach 9 czerwca br. obchodził 20-lecie swego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą. Następnie w Domu Parafialnym w uroczysty sposób otwarto jubileusz. Pan Marian Zieliński – zastępca przewodniczącej, powitał wszystkich zaproszonych gości oraz koleżanki i kolegów z klubu, a pani Urszula Katarzyńska – przewodnicząca KS, przeczytała sprawozdanie z dwudziestoletniej działalności. A Klub Seniora w Starych Oborzyskach powstał w czerwcu 1996 r. z inicjatywy Bronisławy Zaborskiej i Łucji Jędroś. Przewodniczącą została Helena Bachorz. W chwili powstania klub liczył 37 członków. Głównym założeniem była aktywizacja życia osób starszych poprzez: nawiązywanie przyjaźni, wspólne miłe spędzanie wolnego czasu, gromadzenie pieśni ludowych, wycieczki krajoznawcze, spotkania z ciekawymi ludźmi. Klub Seniora brał udział w zawodach sportowych, w których niejednokrotnie odnosił znaczące dla uczestników sukcesy. Chór seniorów wielokrotnie umilał swoimi występami różne uroczystości, zarówno lokalne jak i gminne. Członkowie Klubu Seniora w Starych Oborzyskach przeżyli wspólnie wiele jubileuszy małżeńskich oraz urodzin. Były też chwile smutne. Przez te dwadzieścia lat wielokrotnie odprowadzano na miejsce wiecznego spoczynku koleżanki i kolegów z Klubu. Odeszły już dwie przewodniczące klubu: p. Helena Bachorz oraz p. Maria Kurek. Obecnie klub liczy 46 członków.

Z okazji jubileuszu były życzenia i kwiaty. Czas umilił także występ duetu gitarowego. Następnie zebrani udali się na poczęstunek.