Marek, Jarosław, Wasyl

Jubileusz 100 urodzin Pani Reginy Chrzanowskiej

14 czerwca 2016 roku miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Swoje 100. urodziny obchodziła Pani Regina Chrzanowska.

Szanowna Jubilatka urodziła  się 14 czerwca 1916 roku we wsi Zbęchy. Po ukończeniu Seminarium Nauczycielskiego w Lesznie podjęła pracę jako nauczycielka w Jerce i Lubiniu. W czasie okupacji powadziła tajne nauczanie. W 1943 roku została skierowana do robót przymusowych. Po wojnie wróciła do nauczania. Zorganizowała Szkołę Podstawową w  Bonikowie, gdzie wraz z mężem Ignacym Chrzanowskim pracowała do emerytury. Obecnie mieszka ze swoją rodziną  w Poznaniu.

W dniu urodzin Szanowną Jubilatkę odwiedziły delegacje Gminy Kościan i Zespołu Szkół w Bonikowie. Przewodniczący Rady Gminy Kościan - Jan Szczepaniak i Beata Kubacka  - Dyrektor Szkoły złożyli na Jej ręce bukiety róż i listy gratulacyjne z serdecznymi życzeniami.

16 czerwca 2016 roku Jubilatka wraz z rodziną uczestniczyła w Bonikowie, w odprawianej w Jej intencji,   Mszy Św. od wdzięcznych wychowanków.

Bezpośrednio po jej zakończeniu gościła w murach szkoły. W obecności przedstawicieli wychowanków i społeczności lokalnej wspominano  dawne lata. Wzruszające wspomnienia wywołały w oku niejednego uczestnika łzy.

Jubilatka opuszczała szkołę z bukietem ogrodowych bonikowskich kwiatów, które tak bardzo ukochała.