sierpnia
Róża, Apolinary, Filip

Powiatowy Konkurs Igrzyska Olimpijskie w Matematyce

Już po raz szesnasty w Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Racocie odbył się Powiatowy Konkurs Igrzyska Olimpijskie w Matematyce. Konkurs rozgrywany jest corocznie w ramach obchodów Dni Patrona Szkoły. Do rywalizacji przystąpiło 39 uczniów klas drugich reprezentujących 13 gimnazjów powiatu kościańskiego. Przez niecałą godzinę trzyosobowe zespoły zmagały się z ponad  20 zadaniami o tematyce olimpijskiej. Punktowane były nie tylko poprawne rozwiązania zadań, lecz także szybkość ich wykonania oraz odczytane hasło.

Największą wiedzą wykazał się zespół uczniów pani Elżbieta Nędzewicz z Gimnazjum w Krzywiniu w składzie: Anna Wilkowska, Małgorzata Rozmiarek i Dawid Kraśniewski. II miejsce wywalczył zespół uczniów z Gimnazjum w Racocie przygotowany przez panią Mirosławę Prałat: Kajetan Grabara, Julia Grypczyńska i Beata Mruk. Na miejscu III uplasował się zespół z Gimnazjum w Jerce: Bartosz Glura, Joanna Nyczak i Krystian Szopny przygotowany przez panie Arletę Majorczyk i Grażynę Żak.

Z rąk Wójta Gminy Kościan, pana Andrzeja Przybyły i dyrektora Gimnazjum w Racocie, pana Piotra Kaczmarka, wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez Urząd Gminy Kościan,  Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz Radę Rodziców Gimnazjum w Racocie.

Konkurs przygotowały matematyczki z racockiego gimnazjum: Mirosława Prałat i Dorota Grzempa - Markiewicz.

Sierpień