Maria, Marcelina, Marzena

Gminny Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFEK”

Dnia 24 maja 2016 r. w  Szkole Podstawowej w Bonikowie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „ORTOGRAFEK”. Honorowy patronat nad konkursem sprawował Wójt Gminy Kościan – pan Andrzej Przybyła.
Do konkursu przystąpiło 22 uczniów klas drugich i trzecich ze szkół z Kiełczewa, Kokorzyna, Starego Lubosza, Starych Oborzysk, Turwi oraz Bonikowa.

Celem konkursu było wdrażanie dzieci do prawidłowego stosowania w praktyce podstawowych zasad polskiej ortografii, integracja uczniów z różnych szkół Gminy Kościan oraz wyłonienie talentów ortograficznych.

Komisje konkursowe pracowały na dwóch poziomach. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwali nauczyciele i rodzice. Po analizie prac okazało się, że dzieci tak wspaniale poradziły sobie z niełatwymi tekstami, najeżonymi trudnościami ortograficznymi, iż w obu klasach konieczna była dogrywka pozwalająca wyłonić mistrzów, a w klasie trzeciej była ona nawet dwukrotna.
W tym roku tytuł Mistrza Ortografii uzyskali:
                                w kl. II  - Karol Motała z  SP w Starych Oborzyskach
                                w kl. III - Szymon Trąbka z SP w Kiełczewie

Przyznano też wyróżnienia, które uzyskali:
                               w kl. II   -  Marta Szymańska  z SP w Starym Luboszu
                                                 Zuzanna Myler z SP w Starym Luboszu
                               w kl. III  - Jakub Bręczewski  z SP w Starym Luboszu
                                                Julia Mania z SP w Bonikowie

Laureaci i wyróżnieni  otrzymali nagrody rzeczowe, które zostały wręczone przez panią Beatę Kubacką - dyrektora miejscowej szkoły oraz pana Mirosława Dudę zastępcę Wójta Gminy Kościan. Ponadto każdy uczestnik konkursu odebrał pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Mistrzowie dla swych szkół wywalczyli dodatkowo pamiątkowe puchary.