Adolf, Leon, Tymon

Gminny Konkurs Matematyczny

Dnia 26 kwietnia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Kiełczewie odbył się Gminny Konkurs Matematyczny klas piątych i szóstych „Matematyka w życiu codziennym” zorganizowany przez nauczycielki matematyki Szkoły w Kiełczewie i Starych Oborzyskach.

Do konkursu przystąpiło dwudziestu dwóch uczniów klas piątych i szóstych szkół Gminy Kościan. Uczniowie przez sześćdziesiąt minut w parach zmagali się z zadaniami matematycznymi. W oczekiwaniu na wyniki dzieci regenerowały siły przy słodkim poczęstunku.

Kiedy Komisja Konkursowa zakończyła pracę odbyło się oficjalne rozstrzygnięcie. Nagrody laureatom oraz pozostałym uczestnikom wręczył Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kiełczewie pan Roman Kurowski oraz organizatorki tych matematycznych potyczek. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a także nagrody i drobne gadżety. Nad prawidłowym przebiegiem całego konkursu czuwał pan Dyrektor Szkoły w Kiełczewie oraz nauczycielki matematyki Szkół Gminy Kościan.

Laureaci konkursu klas piątych:
• I miejsce – Oliwer Górny i Aleksander Opas (SP Racot)
• II miejsce – Mikołaj Guć i Dawid Rosolski (SP Kiełczewo – oddział Kokorzyn)
• III miejsce – Mariusz Łabiński i Olga Pokładecka (SP Stary Lubosz)
Laureaci konkursu klas szóstych:
• I miejsce – Daniel Michalak i Piotr Skoracki (SP Kiełczewo – oddział Kokorzyn)
• II miejsce – Joanna Hałasowska i Joanna Stasiak (SP Stary Lubosz)
• III miejsce – Marta Głowacka i Oliwia Malchrzak (SP Bonikowo)

Cieszymy się, że z roku na rok zainteresowanie konkursem nie słabnie. Organizatorki konkursu składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom: panu Wójtowi Gminy Kościan, firmie Maxim z Maksymilianowa, firmie Eurocash oraz Gdańskiemu Wydawnictwu Oświatowemu.