Jerzy, Wojciech

Gminny Konkurs Legend w Kiełczewie

Gminny konkurs pt.: „Czy znasz te legendy?”

19 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej w Kiełczewie odbył się konkurs znajomości legend, skierowany do uczniów klas IV i V. Rywalizowało ze sobą 13 uczniów z pięciu szkół Gminy Kościan. Konkurs składał się z dwóch części. Zadaniem uczestników była odpowiedź na pytania w części pisemnej oraz udzielenie ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania.

Z wszystkich zadań najlepiej wywiązała się Oliwia Szymanowska ze Szkoły Podstawowej w Kiełczewie, zdobywając I miejsce. II miejsce wywalczyła Julia Wopińska  ze Szkoły Podstawowej  w Starym Luboszu, III nagroda przypadła Martynie Kreuschner ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach. Wyróżnienia zdobyły: Jagoda Hofmańska ze Szkoły Podstawowej w Racocie, Katarzyna Koszarek ze Szkoły Podstawowej w Starym Luboszu oraz Amelia Maćkowiak ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach.

Na uwagę zasługuje znakomite przygotowanie wszystkich uczniów biorących udział w konkursie i świetna znajomość legend przez finalistów.
Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy upominki i pamiątkowe dyplomy, które sfinansowała Rada Rodziców.