Adolf, Leon, Tymon

Gminny Konkurs Informatyczny

W poniedziałek, 25 maja w szkole w Turwi odbył się Gminny Konkurs Informatyczny pod patronatem Wójta Gminy Kościan. Do konkursu przystąpiło 10 uczestników – uczniów klas trzecich ze szkół w Starym Luboszu, Bonikowie, Kiełczewie, Kokorzynie i Turwi. Zadania konkursowe przygotowała pani Olena Kalemba, a nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja w składzie: Krystyna Nowak, Olena Kalemba, Paweł Wróblewski. Uczniowie mieli do wykonania część teoretyczną, a po krótkiej przerwie rozwiązywali zadania praktyczne w programie Word i Paint. W trakcie wykonywania zadań trzeba było też przejrzeć zasoby Internetu, by uzyskać potrzebne dane. Startujący wykazali się dobrą wiedzą i wysokimi umiejętnościami.

Pierwsze miejsce i tytuł Inform@cika 2015 zdobyła Karolina Pachciarek ze szkoły w Turwi.

Kolejne wyniki przedstawiają się następująco:

1. Magdalena Matyja – Turew (45p.)
  2. Dominika Kicińska – SP Kiełczewo (44,5p.)

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Urząd Gminy w Kościanie.