Agnieszka, Teodor, Czesław

Mądrość w młodości zaprocentuje w obronności

Ferie zimowe na sportowo dla dzieci i młodzieży minęły, a wspomnienia pozostały.  Dzięki realizacji programu wakacyjnego, podjętego wspólnie z Powiatem Kościańskim, Gminą Kościan, Gminną Komisją Rozwiazywania Problemów Alkoholowych oraz sołectwami Szczodrowa, Bonikowa, Kiełczewa, Turwi i Widziszewa dzieciom zapewniono moc atrakcji Problematykę organizacyjno-merytoryczno-szkoleniową pilotował dział obronny i obrony cywilnej Urzędu Gminy Kościan. Tytuł programu ferii na sportowo „Mądrość w młodości zaprocentuje w obronności” miał na celu popularyzowanie wśród młodzieży aktywności fizycznej, krajoznawstwa i wypoczynku połączonego z przekazem o tematyce obronnej i topografią z obrony cywilnej.

7 lutego br. 54-osobowa grupa młodzieży z wychowawcami wakacyjny wyjazd rozpoczęła od spotkania z Zastępcą Wójta Gminy Kościan - Mirosławem Dudą w sali Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościanie. Następnie kościańscy strażacy opowiadali młodzieży o działaniach pożarniczych, zapobieganiu zagrożeniom szczególnie w okresie zimy związanych chociażby z czadem. Po obejrzeniu sprzętu strażackiego i samochodów ratowniczo-gaśniczych, grupa zwiedzała powiat kościański, a także Poznań, gdzie uczestniczyła w seansie filmowym. Podczas jazdy autokarem Bożena Szczawik-Musiał, inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej, wyjaśniała zagadnienia z tematyki obronnej. Uczestnicy otrzymali także ulotki o tematyce „Nie dla czadu”, a pięcioro z nich wylosowało czujki tlenku węgla sygnalizujące to zagrożenie.

Inspektor ds. obronnych i obrony cywilnej
Bożena Szczawik-Musiał