Agnieszka, Teodor, Czesław

Dożynki Powiatowo-Gminne w Kiełczewie

Tegoroczne święto rolników, sadowników i ogrodników z  powiatu kościańskiego odbyło się w Kiełczewie. Wszystkim pracującym na roli składamy wyrazy podziękowania za codzienny trud i starania, aby nasze stoły były pełne, a chleba nigdy nam nie zabrakło. Dziękujemy za liczny udział w uroczystościach, a wszystkim delegacjom gratulujemy wykonania przepięknych wieńców i misternych ozdób dożynkowych.
Współgospodarzem tegorocznych dożynek były sołectwa Kokorzyn, Pelikan, Szczodrowo i Krzan, a rolę Starostów Dożynkowych pełnili Dominika Łabińska z Pelikana i Sławomir Fabisiak z Krzana. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i uświetnienia powiatowo-gminnego święta plonów. Dziękujemy sołtysom, członkom rad sołeckich i mieszkańcom Kokorzyna, Pelikana, Szczodrowa i Krzana za przygotowanie dekoracji i oprawy imprezy. Zespołowi Pieśni i Tańca Żeńcy Wielkopolscy z Nietążkowa za przygotowanie obrzędu dożynkowego. Zespołowi Kokorzynianki za oprawę muzyczno-wokalną. Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kościanie, panu Włodzimierzowi Przydróżnemu oraz pracownikom Starostwa Powiatowego i Urzędu Gminy Kościan za koordynację działań i pracę na placu dożynkowym. Strażakom z OSP w Spytkówkach, Bonikowie, Kokorzynie i Racocie za zorganizowanie parkingów i pilnowanie porządku. Dziękujemy także wszystkim wystawcom i organizatorom atrakcji kulturalnych, a także Zbigniewowi Nadobnikowi, Henrykowi Dalaszyńskiemu i Stanisławowi Kaczmarkowi za udostępnienie bryczek i koni, oraz Zbigniewowi Frankowi, Jarosławowi Chojnackiemu, Wojciechowi Mejzie, Szymonowi Skrzypczakowi i Pawłowi Siejakowi za prezentację starych maszyn i traktorów, jak również Bon Appetit Catering za pyszny poczęstunek.
Dożynki powiatowo-gminne w Kiełczewie uświetniły koncerty BoneyM Cover Show i zespołu Kociołek Band, a zabawę taneczną rozkręcił zespół Pagost. (md)