Marek, Jarosław, Wasyl

XVIII obchody Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych

We wtorek, 14 maja 2019 roku, w Kościanie już po raz XVIII odbył się Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem imprezy są instytucje i placówki zajmujące się osobami niepełnosprawnymi. Celem imprezy jest integracja osób niepełnosprawnych, podkreślenie ich potrzeb, a także miła zabawa w gronie koleżanek i kolegów.

Organizatorzy otrzymali pomoc z Gminy Kościan, Gminy Krzywiń i Gminy Czempiń, które udzieliły wsparcia finansowego, przez co ten dzień mógł stać się jeszcze bardziej wyjątkowy dla wszystkich uczestników.

XVIII Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych patronatem objęli Starosta Kościański, Burmistrz Miasta Kościana, Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, Burmistrz Gminy Czempiń, Burmistrz Śmigla, Wójt Gminy Kościan. Poza nimi wsparcia udzieliły:

PCPR, przekazując środki z PFRON – u, Stowarzyszenie Pomocy w Rehabilitacji Niepełnosprawnych Psychicznie i Ruchowo „KLAUDIUSZ” w Kościanie i OPS Śmigiel.

Wzorem lat ubiegłych na uczestników czekało wiele atrakcji sportowych, zabawa taneczna, występy artystyczne i jubileuszowy tort.

Wspólne tańce, integracyjne zabawy i gry dały wszystkim wiele radości i pokazały jak dobrze można bawić się wspólnie w gronie przyjaciół.

Dzień Godności był także okazją do podsumowania organizowanych przez Zespół Szkół im. Marii Konopnickiej i Starostwo Powiatowe w Kościanie konkursów literackiego i plastycznego.

Tematem konkursu literackiego było pytanie: W jaki sposób młody człowiek może wspierać osoby z niepełnosprawnością? Konkurs był skierowany do uczniów klasy siódmej, ósmej szkoły podstawowej, trzeciej gimnazjum oraz młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kościańskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie