Adolf, Leon, Tymon

Delegacja z Gruzji na Ziemi Kościańskiej

Miasto Kościan oraz Gmina Kościan gościły delegację z gruzińskiego regionu Imeretia. Do spotkania doszło dzięki rekomendacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Gośćmi z Gruzji byli: Ioseb Khakhaleishvili – Zastępca Gubernatora Regionu Imeretia, Archil Gogsadze – Burmistrz Miasta Baghdati, Zurab Maisuradze – Wiceburmistrz Miasta Ckaltubo oraz Zurab Apridonidze – manager gruzińskiego klubu rugby. W spotkaniu uczestniczył także pochodzący z Gruzji, a mieszkający od kilkunastu lat w Kościanie – Zurab Kadeishvili. Delegację zapoznano z gospodarką i atrakcjami naszego regionu. Uczestnicy spotkania mieli także okazję zwiedzić Wieżę Ciśnień w Kościanie, nowoczesne przedszkole w Starych Oborzyskach i Turew. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Goście byli zafascynowani naszym regionem i gościnnością mieszkańców. Podjęto rozmowy o współpracy i wymianie międzynarodowej miasta i gminy Kościan z gruzińską gminą Baghdati.

Fot. Jacek Olejniczak