Agnieszka, Teodor, Czesław

Gminny konkurs pt.: „Czy znasz te legendy?”

22 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Kiełczewie odbył się konkurs znajomości legend, skierowany do uczniów klas IV i V. Rywalizowało ze sobą 13 uczniów z pięciu szkół Gminy Kościan. Konkurs składał się z dwóch części.

Zadaniem uczestników była odpowiedź na pytania w części pisemnej oraz udzielenie ustnych odpowiedzi na wylosowane pytania.

Z wszystkich zadań najlepiej wywiązała się Ewelina Walachowska ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach, zdobywając 47,5 punktu i I miejsce. II miejsce wywalczyła Julia Tomyślak  ze Szkoły Podstawowej  w Kiełczewie, uzyskując 46,5 punktu, III nagroda przypadła Julii Wopińskiej ze Szkoły Podstawowej  w Starym Luboszu za osiągnięcie  45,5 punktu.

Wyróżnienia zdobyły: Zuzanna Browarczyk  ze Szkoły Podstawowej w Racocie, Kamila Grzegorczyk ze Szkoły Podstawowej w Starych Oborzyskach oraz Joanna Hałasowska ze Szkoły Podstawowej w Starym  Luboszu. Wszystkie dziewczyny zdobyły po 42,5 punktu. Na uwagę zasługuje znakomite przygotowanie wszystkich uczniów biorących udział w konkursie i świetna znajomość legend przez finalistów.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy upominki i pamiątkowe dyplomy, które sfinansowała Rada Rodziców.

Konkurs przygotowała Maria Szymanowska.