Jerzy, Wojciech

Budujemy kolejne drogi

20 grudnia 2016 r. Minister Infrastruktury i Budownictwa zatwierdził ostateczną listę rankingową w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Łącznie dla dróg gminnych złożono  64 wnioski.  Do dofinansowania przewidziano jedynie 26 wniosków. Wniosek Gminy Kościan znalazł się na 17 miejscu listy rankingowej, co gwarantuje nam dofinansowanie  inwestycji z budżetu państwa w pełnej kwocie o jaką wnioskowaliśmy, tj. 1.377.876,00 zł.

Planowana przez Gminę Kościan inwestycja pn. Budowa ulic w Racocie obejmie przebudowę 12 ulic: Morelowej, Czereśniowej, Krętej, Krótkiej, Kutrzeby, Krasickiego, Ogrodowej, Działkowej, os. 2000, drogi do cmentarza, drogi do ambulansu oraz  drogi  znajdującej się na działce nr 66/2.  Jest to razem ok. 3,2 km dróg, na których planuje się wykonanie kanalizacji deszczowej, oświetlenia oraz wykonanie nowej nawierzchni z kostki betonowej bądź nawierzchni bitumicznej. W ulicy Czereśniowej zostanie również wybudowana kanalizacja sanitarna. Na ten cel Gmina planuje pozyskać środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Przetarg na budowę tych dróg zostanie ogłoszony pod koniec stycznia 2017 r. Po wyborze najkorzystniejsze oferty zaplanowane zostaną spotkania i konsultacje z mieszkańcami Racotu.