Marek, Jarosław, Wasyl

Budowa ulic w Racocie

Wójt Gminy Kościan zaprasza mieszkańców Racotu na spotkanie informacyjne w związku z rozpoczęciem prac związanych z budową ulic w Racocie, które odbędzie się w czwartek 4 maja br. o 18:00 w Gimnazjum w Racocie.

W wyniku rozstrzygnięcia postępowania przetargowego na „Budowę ulic w Racocie”  w dniu 26.04.2017 r. została podpisana umowa z wykonawcą zadania – konsorcjum firm: LU-MAX Łukasz Masłowski oraz Przedsiębiorstwem Transportowo-Spedycyjno-Handlowym PRA-MAS sp. z o.o. z Leszna na przebudowę dwunastu ulic w Racocie w zakresie usunięcia kolizji wodociągowych, budowy kanalizacji deszczowej, robót drogowych i oświetlenia ulicznego. Budową objęte zostaną następujące ulice: os. 2000, aleja brzozowa w stronę Ambulansu, droga na cmentarz komunalny, Czereśniowa, Morelowa, Kręta, Krótka, Działkowa, Ogrodowa, Kutrzeby, Krasickiego oraz droga na działce 66/2. Zakres prac drogowych obejmie budowę i przebudowę dróg na długości około 3,2 km o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej za kwotę 4.748.668,28 zł. Inwestycja zostanie dofinansowana  z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 kwotą blisko 1,4 mln złotych. Na budowę kanalizacji deszczowej w ul. Krótkiej, Krętej, Ogrodowej, Działkowej, Kutrzeby, Krasickiego uzyskano pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Poznaniu w wysokości 320.000 zł z możliwością jej umorzenia do 10 %.

W ramach II części tego zadania podpisano także umowę w zakresie przebudowy linii NN i SN (usunięcie elektroenergetycznej kolizji sieci napowietrznej NN 0,4 kV). Koszt tej inwestycji to 348.268,33 zł, a wykonawcą będzie Zakład Instalatorstwa Elektrycznego ENERKON – Andrzej Foremski, Marcin Foremski z Kościana.