lipca
Bogna, Brygida, Apolinary

Wiosenne Biegi Przełajowe w Racocie

Kolejny raz hipodrom Stadniny Koni w Racocie gościł w sobotę 8 kwietnia 2017 roku uczestników Wiosennych Biegów Przełajowych połączonych z Inauguracją Dni Olimpijczyka. Dla młodzieży przygotowano i oznakowano trasy biegowe, zabezpieczono służby medyczne i techniczne, poczęstunek oraz dyplomy i nagrody dla uczestników zawodów. Z tej okazji imprezę zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych miasta i gminy Kościan oraz przedstawiciele Nadleśnictwa Kościan oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Impreza jak zwykle rozpoczęła się ceremoniałem olimpijskim. Poczty flagowe przygotowali uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Racocie. Symboliczny ogień olimpijski wniósł na stadion i znicz olimpijski zapalił weteran biegów kościańskich – Michał Szkudlarek z Przysieki Polskiej. Apel Olimpijski odczytała uczennica Gimnazjum w Racocie – Zosia Hertmanowska.

Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów przeprowadzono zawody sportowe. We wszystkich biegach wzięło udział ponad 600 biegaczy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz poczęstunek w formie drożdżówki i napoju, a także brali udział w losowaniu nagród specjalnych, tj. rowerów ufundowanych przez Przewodniczącego Rady Gminy Kościan – Jana Szczepaniaka, Przewodniczącego Rady Miejskiej Kościana – Piotra Ruszkiewicza i Przewodniczącego Rady Powiatu Kościańskiego – Pawła Buksalewicza. Organizatorem zawodów był Szkolny Klub Sportowy Jantar Racot przy pomocy Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Racocie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych w Racocie i Spytkówkach, Jednostki Wojskowej w Lesznie i Stadniny Koni w Racocie. Impreza uzyskała wsparcie finansowe Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Starostwa Powiatowego w Kościanie, Gminy Kościan poprzez Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego ze środków WFOŚiGW w Poznaniu, a także sponsorów m.in. Nadleśnictwa Kościan oraz Firmy Creaton z Widziszewa. Podczas imprezy przeprowadzono loterię fantową, z której dochód zostanie przekazany na cele charytatywne.

Szczegółowe wyniki