Marek, Jarosław, Wasyl

Zmiana siedziby Filii Bibliotecznej w Racocie

W drugiej połowie sierpnia Filia Biblioteki Publicznej Gminy Kościan w Racocie zmieniła swoją siedzibę. Przeniosła się do budynku Gimnazjum. Dzięki przeprowadzce pozyskała lokal na parterze  – po dawnej szatni, zyskując ponad 20 m² powierzchni. Nowa siedziba jest bardziej przejrzysta, estetycznie urządzona przez co ułatwia korzystanie ze zbiorów czytelnikom jak i pracę bibliotekarek. Zmiana lokalizacji to nie jedyna zmiana w Filii w Racocie. Od lipca ma także dwie nowe bibliotekarki. Są to Pani Karina Chraplak oraz Pani Danuta Olejnik. Zastąpiły one odchodzącą na emeryturę Panią Grażynę Laskowską. Filia Biblioteczna jest czynna od poniedziałku do środy w godzinach od 10.00 do 18.00, w piątki od 8.00 do 16.00. W czwartki biblioteka jest nieczynna. Nowy numer telefonu do biblioteki to 695 513 090. Należy także nadmienić, że na terenie gminy Kościan w tych samych godzinach działają jeszcze cztery biblioteki w Kiełczewie, Starym Luboszu, Turwi oraz Widziszewie, które przez cały rok uzupełniają swój księgozbiór o nowości wydawnicze. Korzystanie ze zbiorów jest bezpłatne, a czytelnikiem można zostać w każdym wieku, bo „czytanie rozwija rozum młodzieży, odmładza charakter starca, uszlachetnia w chwilach pomyślności, daje pomoc i pocieszenie w przeciwnościach”, a „biblioteka jest bramą w czasie”. Zapraszamy na naszą stronę internetową www.kielczewo.oxc.pl. Można nas także znaleźć na facebooku.